دبیر فوق العاده من ، خانم ن. یک روز سر کلاس گفت بعضی ها مثل یک دریای وسیع با عمق یک سانتی متر هستند و بعضی ها مثل یک اقیانوس عمیق هستند. بعضی ها مرتب به داده های ذهنشان اضافه می کنند بی هیچ عمقی .بی هیچ درکی مدتها بود یکی از آرزوهایم برای زهرا ، تجربه چیزهای متفاوت بود. تجربه های زیاد. غیر از این یکی دوسال اخیر هرطور در توانم بود برای زهرا بستر تجربه های مختلف را فراهم می کردم.

اما حالا به آدمهای اطرافم که نگاه می کنم ، حس می کنم تجربه های متفاوت و زیاد و از هر دری و . سبب بیقراری روح و عدم ثبات شخصیتشان می شود. مثل خیلی از نیازهای فطری بشر که هرچه بیشتر بهشان بها بدهی تشنه تر می شوند. مثل حسد ، حرص ، شهوت،  قدرت ، ثروت !

می خواهم زهرا بیشتر و بیشتر در عمق فرو برود تا در سطح.حتی اگر روز به سی و چند سالگی برسد و مثل مادرش هنوز خیلی بی تجربه باشد.

امام باقر علیه السّلام فرمودند:
مَن عَمِلَ بما یَعلَم عَلَّمَهُ الله ما لَم یَعلَم؛

هر کس به آنچه که می داند، عمل کند، خداوند آنچه را که نمی داند، به او خواهد آموخت.

بحارالانوار: ج 78 ، ص 189

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پیکاسو هنر آموزش طراحی سایت و کسب و کار اینترنتی امان از دل Tracey نيازمندي هاي آنلاين رايگان گردشگري و ايرانيان خارج از کشور موتور برق تدریس خصوصی دوم دبستان آموزش دوربین مداربسته geologyjornal